19 Μαΐου 2024

Super League Interwetten: Η βαθμολογία μετά τη νίκη του ΟΦΗ κόντρα στον Βόλο

Ο ΟΦΗ παίζοντας με παίκτη παραπάνω για 60 λεπτά κέρδισε με 4-1 εκτός έδρας τον Βόλο και επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο μήνες και τις 20 Σεπτέμβρη με το διπλό στη Λαμία. Οι γηπεδούχοι το πάλεψαν μέχρι το 80′ αν και με δέκα.

Επιστροφή στις νίκες για τον ΟΦΗ μετά από δύο μήνες με την ομάδα του Γιώργου Σίμου να επικρατεί εκτός έδρας του Βόλου με 4-1 εκμεταλλευόμενη στο έπακρο το γεγονός πως έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 30′ και την απευθείας αποβολή του Σάντσες.

Ο Βόλος παρά το αριθμητικό μειονέκτημα πάλεψε μέχρι το 80′ για να πάρει ότι καλύτερο μπορούσε αλλά στα τελευταία λεπτά έβγαλε κούραση με τον ΟΦΗ να βρίσκει δύο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Οι Κρητικοί είχαν τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ και σε καταπληκτική μέρα τους Ντε Γκούζμαν και Σαρδινέρο.

Οι γηπεδούχοι με τους Περέα, Δουβίκα σε καλή μέρα απειλούσαν συνέχεια την εστία του Σωτηρίου που όμως είτε απέκρουε ότι πήγαινε προς το τέρμα του, είτε έβλεπε τους παίκτες της ομάδας του Βόλου να αστοχούν στις ευκαιρίες που δημιουργούσαν. Είναι χαρακτηριστικό πως και οι γηπεδούχοι έκαναν δώδεκα τελικές με τις έξι απ’ αυτές στην εστία και κατόρθωσαν να βάλουν μόνο ένα γκολ μετά από ασίστ του Νίνη και κεφαλιά του Δημόπουλου στο 84′. Από εκείνο το σημείο και μετά όμως δεν απείλησαν.

ΒΟΛΟΣ: Γκαραβέλης, Φεράρι, Σάντσεζ, Γκουαροτσένα, Κολόμπο, Κιάκος (79′ Νίνης), Μπαριέντος, Ουάρντα, Περέα (79′ Μπαρτόλο), Μαρτίνες (33′ Δημόπουλος), Δουβίκας (89′ Γέντρισεκ).
ΟΦΗ: Σωτηρίου, Ουές, Κοροβέσης (46′ Λυμπεράκης), Διαμαντής, Γιαννούλης, Ντε Γκουζμάν (90’+3′ Γιάννου), Μεγιάδο, Νέιρα (90’+3′ Μπαλογιάννης), Γρίβας, Στάρτζεον, Σαρδινέρο

Μετά από αυτό το τρίποντο ο ΟΦΗ ανέβηκε στους 9 βαθμούς και βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δείτε πως έχει διαμορφωθεί ο βαθμολογικός πίνακας.